Afati kalimtar deri më 15 janar

Më 7 janar është hapur afati kalimtar për hendbollistë dhe hendbolliste. Afati kalimtar është i hapur deri më 15 janar, ndërsa pritet të ketë lëvizje të lojtarëve. Janë disa skuadra që kanë paralajmëruar angazhimin e lojtarëve të rinj për pjesën e dytë të kampionatit. Pritet garë e fortë si te hendbollistët ashtu edhe te hendbollistet […]

KEK-u kampion vjeshtor në Ligën e Parë te hendbollistet

KEK-u i Obiliqit është kampion vjeshtor në Ligën e Parë të Kosovës në hendboll (vajzat). KEK-u ka fituar gjashtë ndeshjet e pjesës së parë të kampionatit dhe udhëheq në tabelë me 12 pikë. KEK-u ka fituar garën me Dukagjinin e Klinës, që përfundoi në pozitën e dytë me 10 pikë. Skuadra prizrenase, CLICK, po ashtu […]

Ndeshjet e Ligës së Parë luhen të dielën

Ndeshjet e Ligës së Parë në konkurrencë të femrave luhen të dielën. Në program është java e dytë, ndërsa priten ndeshje të mira. Prej orës 11:00 në palestrën “Minatori” në Mitrovicë takohen CLICK e Trepça, ndonëse skuadra prizrenase është vendase. Për shkak se palestra në Prizren është e zënë për vaksinim, edhe skuadra tjetër nga […]

Tërhiqet shorti i Ligës së Parë

Të hënën është tërhequr shorti për Ligën e Parë të Kosovës në hendboll në të dy konkurrencat. Edicioni 2021/2022 fillon më 2 tetor.Në Ligën e Parë të hendbollistëve garojnë dhjetë skuadra, disa prej tyre me nam në hendbollin tonë.Ndeshjet e xhiros së parë janë: Vjosa – Prizreni, Istogu – KEK-u, Drita – Samadrexha, Dukagjini – […]

Ulpianës i dorëzohet Kupa e kampionit të Ligës së Parë

Ulpiana e Lipjanit është kampione e Ligës së Parë të Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Ulpiana ka mbledhur 24 pikë, duke i fituar të gjitha 12 ndeshjet në edicionin 2020\2021. Ulpiana në edicionin e ardhshëm do të luajë në Superligën e Kosovës në hendboll. Kupa për skuadrën kampione është dorëzuar të dielën në […]

Stinori pranveror fillon më 6 shkurt

Edhe tri javë kanë mbetur deri në fillim të stinorit pranveror në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve. Në xhiron e 15-të, që zhvillohet më 6 e 7 shkurt, takohen: Drenica – Kastrioti, Vëllaznimi – Llapi, Trepça – Prizreni, Besa Famgas – Prishtina, Vushtrria – Zhegra. Pjesa e parë e kampionatit përfundon […]

Më 15 janar fillon afati kalimtar

Të premten, më 15 janar, fillon afati kalimtar dimëror për hendbollistë dhe hendbolliste. Mini-afati kalimtar zgjat deri më 22 janar, ndërsa të drejtën e ndryshimit të skuadrës e kanë lojtarët dhe lojtaret që janë pa kontrata si dhe ata që kanë fletëlëshimin nga klubi. Ndërkohë lojtarët që vijnë nga klube të vendeve tjera mund të […]

Vetëm fitore për Ulpianën që siguron titullin vjeshtor

Klubi i themeluar në vitin 2016, Ulpiana, ka dominuar në Ligën e Parë të hendbollisteve. Stinori vjeshtor në Ligën e Parë përfundoi të dielën, ndërsa Ulpiana e Lipjanit do të dimërojë si kampione vjeshtore. Ulpiana fitoi thellë në ndeshjen e fundit ndaj Dukagjinit. Për skuadrën e drejtuar nga profesori Tefik Retkoceri, ishte fitorja e gjashtë […]

Pikët për Dukagjinin, CLICK-un e Prizrenin

Edhe në Ligën e Parë të hendbollisteve janë luajtur ndeshjet e javës së parë të edicionit të ri. Fitoren më të thellë e shënoi Dukagjini, që e mposhti Deçanin me rezultatin 38:11. Fitore të lartë shënoi edhe Prizreni ndaj Trepçës së Mitrovicës me 37:22. Si mysafir fitoi CLICK-u ndaj Llapushës me rezultatin 27:22. Ulpiana ishte […]

Fillon edhe Liga e Parë

Liga e pare meshkujt

Në fundjavë fillon edicioni 2020\2021 edhe në Ligën e Parë të Kosovës në hendboll, në të dy konkurrencat. Te hendbollistët ndeshjet e javës së parë janë: Lepenci – Rahoveci, Drita – Dukagjini, Deçani – Vjosa, Ulpiana – KEK-u e Samadrexha – Istogu. Ndërsa te hendbollistet në javën e parë luhen këto takime: Dukagjini – Deçani, […]