Stinori pranveror fillon më 6 shkurt

Edhe tri javë kanë mbetur deri në fillim të stinorit pranveror në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve. Në xhiron e 15-të, që zhvillohet më 6 e 7 shkurt, takohen: Drenica – Kastrioti, Vëllaznimi – Llapi,…

Më 15 janar fillon afati kalimtar

Të premten, më 15 janar, fillon afati kalimtar dimëror për hendbollistë dhe hendbolliste. Mini-afati kalimtar zgjat deri më 22 janar, ndërsa të drejtën e ndryshimit të skuadrës e kanë lojtarët dhe lojtaret që janë pa kontrata si dhe ata…
Liga e pare meshkujt

Fillon edhe Liga e Parë

Në fundjavë fillon edicioni 2020\2021 edhe në Ligën e Parë të Kosovës në hendboll, në të dy konkurrencat. Te hendbollistët ndeshjet e javës së parë janë: Lepenci – Rahoveci, Drita – Dukagjini, Deçani – Vjosa, Ulpiana – KEK-u…
Bordi i federates ne mbledhje

Edicioni i ri fillon më 10 tetor

Nën drejtimin e presidentit Eugen Saraçini, të martën është mbajtur mbledhja e Bordit të Federatës së Hendbollit të Kosovës. Në mbledhjen e mbajtur në Sheshin 21 në Prishtinë, janë marrë shumë vendime të rëndësishme për hendbollin në Kosovë. Bordi…
Hendbolliste ne akcion, sulmon me top ne dore

Vazhdohet afati kalimtar

Afati i rregullt kalimtar i hendbollistëve dhe hendbollisteve është vazhduar edhe për një javë. Afati për kalim të lojtarëve tani është i hapur deri më 6 gusht e jo deri më 31 korrik. Bordi i FHK-së ka  vendosur…
Nje top hendbolli ne rrjete te golit

Të mërkurën fillon afati kalimtar

Afati i rregullt kalimtar për hendbolliste dhe hendbollistë për edicionin 2020/21 do të filloj të mërkurën, më 15 korrik, dhe do të vazhdojë  deri më 31 korrik, në përputhje me  Rregulloren mbi regjistrimin e  klubeve, lojtarëve, statusin dhe transferimin…