Të premten derbi vushtrrias, të shtunën derbi i javës

Të premten (nesër) do të takohen dy skuadrat nga Vushtrria, me të cilën ndeshje edhe fillon java e 17-të e Superligës së Kosovës për hendbollistë. Vushtrria e Samadrexha luajnë prej orës 19:30 në palestrën “Jeton Tërstena – Tota” në Vushtrri.

Vushtrria është e gjashta me 11 pikë, derisa Samadrexha është e fundit me vetëm dy pikë.
Ndeshjet tjera të xhiros së 17-të luhen të shtunën e të dielen. Kryendeshja e javës zhvillohet në Pejë, të shtunën nga ora 19:00. Takohen Besa Famgas e Prishtina. Kampioni aktual, Besa Famgas është në vend të dytë me 28 pikë, sa i ka edhe Prishtina në vend të tretë. Besa të shtunën e kaluar humbi nga Kastrioti në Ferizaj, që tani udhëheq i vetëm me 30 pikë.

Në vjeshtë Prishtina e kishte mposhtur Besën me një gol dallim (24:23) në kryeqytet, dhe pritet të jetë lojë e fortë dhe cilësore edhe të shtunën në mbrëmje në Pejë.

Ndeshja tjetër që luhet të shtunën është ajo Zhegra – Trepça që fillon në ora 18:00.

Dy ndeshjet e së dieles janë: Vëllaznimi – Drenica (17:00) dhe Kastrioti – Drita (17:30).

Para ndeshjeve të seniorëve luhen ndeshjet e ligës së kadetëve.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve (U18). Istogu në 22 …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova