Fitore e ngushtë e Istogut, çdo gjë vendoset në ndeshjen e dytë

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë të raundit të dytë të Kupës Evropiane në hendboll (femrat). Të shtunën mbrëma në palestrën e qytetit në Istog, kampioni kosovar fitoi ndaj Çairit të Shkupit me rezultatin e ngushtë, 34:33. Ndeshja është luajtur në atmosferë të bukur në praninë e afro 2000 shikuesve. Istogu thuajse gjatë tërë […]

Gjeorgjisë i është dorëzuar kupa e kampionit në IHF Trophy për zonën evropiane.

Gjeorgjianët e rinj (U18) kanë shkëlqyer në katër ndeshjet e luajtura në Prishtinë dhe kanë siguruar kualifikimin në fazën interkontinentale.Kupën e kampionit, kapitenit të Gjeorgjisë U18 ia dorëzuan presidenti i FHK-së, Eugen Saraçini dhe përfaqësuesi i IHF-së, Martin Gjeding.Federata e Hendbollit e Kosovës uron Gjeorgjinë U18 për suksesin e arritur dhe i dëshiron suksese në […]

Përfundon IHF Trophy, pesë ditë me ndeshje të forta e interesante

Me ndeshjen e grupmoshës U20 mes Bullgarisë dhe Kosovës ka përfunduar kampionati IHF Trophy për zonën evropiane. Prej të martës e deri të shtunën në Pallatin e Rinisë në Prishtinë janë luajtur nga katër ndeshje. Kampionati ishte interesant. Shumica e ndeshjeve ishin të forta dhe u shfaq hendboll i nivelit të kënaqshëm. Te 20-vjeçarët, titullin […]

Great Britain wins Championship title

Great Britain won the 2022 IHF Trophy for the European zone in the junior category, in Prishtina on Saturday with a perfect run. The British u20 national team won all four matches, picking up a maximum of eight points, to take the championship title. On Saturday, on the last day of the championship, Great Britain […]

Georgia are youth champions

Georgia are the 2022 IHF Trophy for the European zone in the Youth Category. In the last and decisive match, Georgia’s u18 national team defeated Kosovo, 27:22, to take the championship title with a perfect run – four wins from as many games. The winner decided in the second half after the teams were locked […]

Gjeorgjia fiton titullin te 18-vjeçarët

Gjeorgjia është kampione në IHF Trophy për zonën evropiane në grupmoshën U18. Në ndeshjen e fundit dhe njëherit vendimtare, Gjeorgjia U18 fitoi ndaj Kosovës me rezultat 27:22. Fituesi u vendos në pjesën e dytë. 14:14 përfundoi pjesa e parë. Ndeshja ishte e fortë, por gjeorgjianët shfaqën më shumë. Megjithatë edhe hendbollistët e Kosovës, që shumica […]

Britania e Madhe fiton titullin e kampionit në grupmoshën U20

Britania e Madhe ka fituar titullin e kampionit në IHF Trophy për zonën evropiane në grupmoshën e juniorëve (U20).Britanikët kanë fituar të gjitha katër ndeshjet dhe me pikë maksimale, tetë, shpallen kampionë.Të shtunën në ditën e fundit të kampionatit në Prishtinë, Britania e Madhe fitoi ndaj Andorrës me rezultat 35:18. Kështu e siguroi titullin e […]