Barça fiton Ligën e Kampionëve

Pesë muaj e gjysmë pasi humbi finalen e edicionit të kaluar, Barça u revanshua dhe ngriti trofeun e Ligës së Kampionëve, të nëntin në histori. Në finalen e së dielës nda Aalborgut, Barçës i janë dashur pak minuta për të nisur dominimin. Për herë të parë kampioni i ka fituar të gjitha ndeshjet e edicionit, […]

Aalborgu e Barça në finale të Ligës së Kampionëve

Të shtunën janë luajtur ndeshjet gjysmëfinale të Final Four të Ligës së Kampionëve për hendbollistë. Në “Lanxess Arena” në Koeln të Gjermanisë janë zhvilluar dy ndeshje me hendboll superior. Në gjysmëfinalen e parë Aalborgu danez e befasoi Paris Saint-Germainin duke e mposhtur me rezultat 35:33. Felxi Claar ishte më efikasi te Aalborgu me 9 gola. […]

Finalja e Ligës së Kampionëve në 21 Plus

Pas dy ndeshjeve shumë interesante gjysmëfinale të luajtura të hënën, sonte zhvillohet finalja e Ligës së Kampionëve për hendbollistë.Në finale, nga ora 20:30, takohen Kieli dhe Barcelona. Kjo ndeshje e gjigantëve të hendbollit transmetohet direkt në RTV 21 Plus.Transmetohet edhe ndeshja për vend të tretë në mes të Veszpremit dhe PSG-së. Kjo ndeshje fillon në […]

Ndryshime në Kupat Evropiane, Kosova me një skuadër në Ligën Evropiane dhe tri skuadra në Kupën Evropiane

Në foto shihet një lojtar duke u munduar të largohet nga bllokimi i lojtarit kundërshtar.

Ndonëse hendbolli evropian është pezulluar për shkak të pandemisë së koronavirusit, Federata Evropiane e Hendbollit ka nisur përgatitjet për edicionin e ardhshëm, 2020\2021. Janë bërë ndryshime në kupat evropiane për hendbollistë, që vlejnë pikërisht prej edicionit të ardhshëm. EHF-ja ka arritur marrëveshje për të drejtat televizive me “Infront & DAZN” që është e vlefshme prej […]

Kryendeshja e Ligës së Kampionëve në RTV 21 Plus

Televizioni që i kushton hapsirë të madhe sportit të hendbollit, RTV 21 Plus, edhe këtë fundjavë do të vazhdojë me transmetimin e ndeshjeve elitare të hendbollit, ato të Ligës së Kampionëve. Është ky një rast i mirë për sportdashësit në Kosovë që të shohin hendbollistët më të mirë në botë dhe zhvillimet më të reja […]

Katër ndeshje të Ligës së Kampionëve në RTV 21 Plus

Ndeshjet elitare të hendbollit evropian vazhdojnë të vijnë në Kosovë përmes televizionit 21 Plus. Këtë fundjavë katër ndeshje të Ligës së Kampionëve për hendbollistë do të transmetohen nga ky televizion që i kushton hapsirë të madhe sportit të hendbollit. Të shtunën transmetohet ndeshja në mes të Telekom Veszprem të Hungarisë dhe Vardarit të Maqedonisë, që […]

Ndeshjet përfundimtare të Championsit në RTV 21 Plus

Garës elitare të klubeve evropiane në hendboll po i afrohet fundi. Këtë fundjavë zhvillohet turneu final i Ligës së Kampionëve për hendbollistë. Të shtunën (nesër) luhen ndeshjet gjysmëfinale. Prej orës 15:15 takohen dy skuadrat franceze Nantes e Paris Saint-Germain. Ndërkohë prej orës 18:00 luajnë Vardari i Maqedonisë me Montpellierin e Francës. Të dy këto ndeshje […]

21 plus vazhdon te sjell ndeshjet e championsit

Në kuadër të Champion Leauge të Femrave në Hendboll sot dhe nesër do të zhvillohen ndeshjet çerekfinale të cilat do të transmetohen në RTV 21 plus. Sonte do të përballet FC Midtjylland me HC Vardar. Ndeshja do të fillojë në ora 19:00. Ndërsa nesër do të luhen dy ndeshje, në ora 17:00 do të përballen […]