Të enjten grumbullimi i radhës i Kosovës U18

Pas grumbullimeve të shumta dhe turneut shumë të rëndësishëm në Belgjikë, Kombëtarja U18 e Kosovës në hendboll të enjten e fillon kampin e fundit për këtë vit kalendarik.Hendbollistët 18-vjeçarë do të mblidhen në Prishtinë, ndërsa do të qëndrojnë së bashku deri të shtunën. Janë planifikuar gjashtë stërvitje që do të shërbejnë për ngritje të mëtejme […]

Kosova e luan ndeshjen e parë në vitin 2024

Periudha festive e funditit nuk është periudhë pushimi për Federatën e Hendbollit të Kosovës dhe për ekipet tona kombëtare. Që në nismë të vitit 2024, Kombëtaret tona kanë sfida shumë të rëndësishme ndërkombëtare.Madje Kosova do ta luaj ndeshjen e parë në kuadër të EHF-së në vitin 2024. Bëhet fjalë për Kombëtaren U18 të hendbollistëve që […]

Kombëtarja U18 përfundon turneun në Belgjikë

Me ndeshjen e së premtes ndaj Polonisë, Kombëtarja U18 e Kosovës në hendboll (djemtë) ka përfundur turneun në Lokeren të Belgjikës.Pjesëmarrja në turneun “4 Nations Handball Trophy” është shumë e rëndësishme për zhvillimin e kësaj gjenerate. Kjo ishte përvoja e parë ndërkombëtare e kësaj grupmoshe, ndërsa djemtë tanë kanë kuptuar se për të konkurruar në […]

18-vjeçarët luajtën ndeshje të fortë me Luksemburgun

Kombëtarja U18 e Kosovës në hendboll (djemtë) ka luajtur të enjten mbrëma ndeshjen e dytë në kuadër të turneut ndërkombëtar “4 Nations Handball Trophy”.Në Lokeren të Belgjikës, Kombëtarja jonë u përballë me Luksemburgun. Ndonëse ishte duke udhëhequr për kohë të gjatë, Kombëtarja jonë humbi në fund me rezultat 30:27.Te rezultati 29:27 për Luksemburgun, djemtë tanë […]

Kombëtarja U18 në Belgjikë, të mërkurën luan ndeshjen e parë

Pas një udhëtimi të gjatë, Kombëtarja U18 e Kosovës në hendboll ka arritur të martën në Lokeren të Belgjikës. Prej të mërkurës deri të premten hendbollistët tanë të rinj do të paraqiten në turneun ndërkombëtar “4 Nations Handball Trophy”.Paraqitja në këtë turne vlerësohet me rëndësi shumë të madhe për zhvillimin e kësaj gjenerate, që për […]

Atmosferë pune te Kombëtarja U18

Hendbollistët e Kombëtares U18 të Kosovës po punojnë me përkushtim dhe seriozitet maksimal. Ata janë grumbulluar të dielën në Prishtinë, ndërsa kanë vazhduar me stërvitje edhe të hënën. Grumbullimi treditor përfundon të martën.Stërvitjet po mbahen në Bardhosh, ndërsa po drejtohen nga selektori i Kombëtares A, Bujar Qerimi.Selektori Qerimi është i kënaqur me angazhimin e të […]

25 hendbollistë në grumbullimin e radhës të Kombëtares U18

Ditëve të ardhshme në Prishtinë do të mbahet grumbullimi i radhës i hendbollistëve të Kombëtares U18 të Kosovës. Selektori i Kombëtares A, Bujar Qerimi dhe ndihmësit e tij për grumbullimin e dytë kanë ftuar 25 lojtarë me potencial, që janë pjesë e klubeve të vendit. Përzgjedhja është bërë në bazë të performancës së hendbollistëve të […]

Grumbullim i suksesshëm i Kombëtares U18

Kombëtarja U18 e Kosovës në hendboll e ka pasur të premten grumbullimin e parë. Në Istog, nën urdhrat e selektorit të Kombëtares A, Bujar Qerimi, dhe stafit të tij, hendbollistët e rinj kanë zhvilluar dy stërvitje. Janë bërë edhe testime të ndryshme që do të shërbejnë për përzgjedhjen e më të mirëve. Selektori Qerimi dhe […]

Të premten grumbullimi i parë i Kombëtares U18

Kombëtarja U18 e Kosovës në hendboll (djemtë) në janar do të paraqitet në kualifikimet për Kampionat Evropian. Kosova U18 është në grup me Maqedoninë e Veriut, Zvicrën dhe Sllovakinë. Ndeshjet do të luhen në Maqedoni të Veriut prej 5 deri më 8 janar. Në kuadër të përgatitjeve për këto kualifikime, Kombëtarja U18 do ta ketë […]

Kombëtaret U20 e U18 vazhdojnë përgatitjet në Istog

Pas grumbullimit fillestar në Gjakovë, Kombëtaret U20 dhe U18 të Kosovës në hendboll vazhdojnë përgatitjet në qytetin e Istogut. Grumbullimi bëhet të hënën nga ora 12:00 deri në ora 13:00, ndërsa gjatë tërë javës lojtarët do të përgatiten për IHF Trophy për zonën e Evropës që mbahet në Prishtinë prej 10 deri më 16 tetor. […]