Istogu eliminohet nga Kupa Evropiane

Kampioni i Kosovës, Istogu, është eliminuar në rrethin e tretë të Kupës Evropiane për hendbolliste. Në ndeshjen e dytë ndaj IUVENTA Michalovces, Istogu pësoi me rezultat 47:18. Ndeshja u zhvillua të dielën paradite në Michalovce të Sllovakisë, ku të shtunën u zhvillua edhe dueli i parë.Dajana Milaniq i shënoi gjashtë gola për Istogun, ndërsa nga […]

Beqiri – Krasniqi në Turqi, Hashani në Itali

Personat zyrtarë të Federatës së Hendbollit të Kosovës edhe fundjavën e kaluar ishin të angazhuar në skenën evropiane. Kështu gjyqtarët vushtrrias Eshref Beqiri e Ilir Krasniqi kanë drejtuar dy ndeshje të Kupës Evropiane për hendbolliste që u luajtën në Antalya të Turqisë. Skuadra Antalya Konyaalti BSK fitoi ndeshjen e parë ndaj A.E.S.H. Pylea me rezultatin […]

KHF Istogu i gatshëm për ndeshjet evropiane

KHF Istogu në fundjavë i luan dy ndeshjet e raundit të dytë të Kupës Evropiane në hendboll (EHF European Cup). Në palestrën e tij, Istogu e pret Çairin e Shkupit.Të dy ndeshjet luhen në Istog dhe skuadra e drejtuar nga Faruk Shala pret të përfitoi nga ky fakt. Palestra pritet të mbushet me shikues dhe […]

Muqolli: Besa dha leksion me lojë të mirë

Te Besa Famgas vlerësojnë paraqitjen që kishin të dielën mbrëma në Rumani në ndeshjen ndaj Potaissa Turdas. Besa Famgas humbi me 29:26 dhe kështu nuk mundi të avancojë përtej raundit të tretë të Kupës Evropiane. Besa në Pejë kishte fituar me rezultatin 30:28.Turda është skuadër e suksesshme evropiane, ndërsa ndaj saj kampionia jonë shfaqi vlera […]

Besa eliminohet përkundër lojës së madhe në Rumani

Besa Famgas ka shfaqur ndeshje të madhe në Rumani, por megjithatë është mposhtur nga Potaissa Turda.Skuadra e madhe rumune fitoi 29:26 dhe kështu avancoi në Kupën Evropiane. Besa ndeshjen e parë të luajtur në Pejë e fitoi me dy gola dallim. Pejanët të dielën e hapën më mirë ndeshjen dhe krijuan epërsi bindëse. Por lojtarët […]

Gjuka: Në Turda për ta mbrojtur rezultatin e ndeshjes së parë

“Udhëtimi ishte i gjatë dhe i mundimshëm. Por kjo nuk do të na pengojë që të japim maksimumin nesër në ndeshje. Gjatë tërë javës kemi analizuar ndeshjen që e kemi zhvilluar në Pejë dhe kemi parë shumë gabime që i kemi bërë. Kemi punuar që këto gabime t’i përmirësojmë në ndeshjen e kthimit. Nesër do […]

Pas një udhëtimi të gjatë, Besa Famgas vendoset në Turda të Rumanisë

Pas një udhëtimi prej 36 orësh, skuadra pejane e hendbollit, Besa Famgas, është vendosur në Turda të Rumanisë.Kampionia e Kosovës, Besa Famgas, të dielën prej orës 17:00 përballet me skuadrën e madhe rumune, Potaissa Turda, në ndeshjen e kthimit të rrethit të tretë të Kupës Evropiane. Ndeshjen e parë, të luajtur të dielën e kaluar […]

16 pritjet e Mehmetit në fitoren e madhe të Besës

Portieri Mursel Mehmeti ka vazhduar me formë të lartë. Ai të dielën bëri plot 16 pritje, duke e udhëhequr Besa Famgasin drejt fitores ndaj Potaissa Turdas me rezultat 30:28. Ishte kjo ndeshja e parë e raundit të tretë të Kupës Evropiane.Mehmeti kishte shfaqur formë të lartë edhe ndaj Borcit të Banjallukës. Me paraqitje të mirë […]

Fitore e madhe e Besës ndaj Turdas rumune

Besa Famgas ka shënuar fitore të ngushtë ndaj Potaissa Turdas, në rrethin e tretë të Kupës Evropiane. Të dielën mbrëma në “Karagaçi” në Pejë, kampionia e Kosovës në hendboll e mposhti skuadrën rumune me shifrat 30:28. Kështu kualifikimi do të vendoset në Turda të Rumanisë, ku pas një jave luhet ndeshja e kthimit.Pas pjesës së […]

Potaissa Turda kishte luajtur në Mitrovicë në vitin 2017

Skuadra e madhe rumune, Potaissa Turda për herë të dytë vjen në Kosovë për të luajtur ndeshje evropiane. Për herë të parë ishte në nëntor të vitit 2017. Saktësisht më 25 e 26 nëntor, Turda ishte përballur me Trepçën në Mitrovicë në raundin e tretë të Kupës Sfiduese, që tani njihet si Kupa Evropiane. Turda […]