Faruk Shala: Istogu është i gatshëm për dy ndeshje të mëdha

KH Istogu

KHF Istogu po bën përgatitjet e fundit për ndeshjet e raundit të tretë të Kupës Evropiane ndaj skuadrës bjelloruse, Victoria-Berestie. Dy ndeshjet luhen në palestrën në Istog, të shtunën nga ora 18:30 dhe të dielën nga ora 18:00.Istogu në raundin e dytë të Kupës Evropiane e kishte eliminuar Vushtrrinë. Tani ka punë me skuadrën shumë […]

FHK-ja ndihmon me nga dhjetë topa skuadrat e femrave

Federata e Hendbollit e Kosovës mbetet e përkushtuar që të lehtësojë funksionimin e skuadrave. Kështu FHK-ja mbështet me nga dhjetë topa skuadrat e femrave. Bëhet fjalë për topa për ndeshje e stërvitje kurse do të përkrahen të gjitha skuadrat e femrave. Është ky një projekt i fituar nga EHF-ja, që për qëllim e ka zhvillimin […]

KHF Ferizaj eliminohet nga garat evropiane

KHF Ferizaj është eliminuar nga Kupa Evropiane. Në kuadër të rrethit të tretë të kësaj gare, kampioni i Kosovës në konkurrencë të femrave u përball me skuadrën turke Muratpasha Belediyesi. Të dy ndeshjet janë luajtur në Antalya të Turqisë.Ndeshjen e parë, të luajtur të shtunën, Ferizaj e humbi me rezultat 40:15. Ndeshja e dytë e […]

KHF Ferizaj e humb ndeshjen e parë

KHF Ferizaj ka debutuar me humbje të thellë në garat evropiane. Të shtunën në Antalya të Turqisë, kampioni aktual i Kosovës në konkurrencë të femrave, pësoi me rezultat 40:15 nga skuadra turke Muratpasha Belediyesi. Ndeshja i takoi raundit të tretë të Kupës Evropiane.Pas 30 minutave lojë rezultati ishte 19:7 në të mirë të skuadrës turke. […]

KHF Ferizaj i luan dy ndeshje në Antalya

Kampioni aktual i Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave, KHF Ferizaj, do të debutoj të shtunën në garat evropiane. Ferizaj do të përballet me skuadrën turke Muratpasha Belediyesi në raundin e tretë të Kupës Evropiane. Si kampion, Ferizaj fillon garimin në Kupën Evropiane nga raundi i tretë.KHF Ferizaj është pajtuar që dy ndeshjet t’i […]

Prishtina në raundin e tretë të Kupës Evropiane

Klubi i hendbollit Prishtina ka kaluar në raundin e tretë të Kupës Evropiane.Në raundin e dytë të Kupës Evropiane, Prishtina është dashur të takohet me skuadrën bullgare, Dobrudja. Ndeshjet ishte planifikuar të zhvilloheshin në Prishtinë më 21 e 22 nëntor, ndërsa skuadra jonë llogaritej favorite për të avancuar në raundin e tretë.Por për shkak të […]

FHK-ja paraqet skuadrat për Evropë

Lojtaret e Istogut festojne gjate lojes

Pas përfundimit me plot sukses të garave të edicionit 2019/2020, Federata e Hendbollit e Kosovës ka prezantuar në Federatën Evropiane të Hendbollit listën e skuadrave që e kanë të drejtën e paraqitjes në kupa evropiane të edicionit të ardhshëm. Lista është përgatitur në bazë të meritave sportive, përkatësisht në bazë të renditjes përfundimtare. Kështu kampionët, […]

Vushtrria në finale të Kupës së Kosovës

Një lojtare me top në dorë po mundohet të shënojë gol, kurse portierja kundërshtare tenton t'a ndalojë golin.

Vushtrria është kualifikuar në finale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Vushtrria të shtunën në Pallatin e Rinisë dhe Sportit fitoi ndaj Prishtinës me rezultat 38:30. Prishtina është paraqitur me lojtare të reja, por edhe Vushtrria u ka besuar njomakëve që i ka në përbërje. Pas pjesës së parë […]

Istogu, finalisti i parë

Një lojtare me top në dorë është hedhur lartë për të shënuar gol, ndërsa portierja kundërshtare tenton ta ndalojë me duart lartë.

Istogu është finalisti i parë i Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Të shtunën në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë, Istogu e mposhti Kastriotin e Ferizajt në gjysmëfinalen e parë me rezultat bindës, 44:28. Istogu është fitues në fuqi i Kupës, ndërsa të dielën do të tentojë të […]

Ndeshje interesante në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Të shtunën (nesër) luhen ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Fillimisht prej orës 13:00 takohen Istogu dhe Kastrioti i Ferizajt. Istogu është fitues në fuqi i Kupës, ndërsa synon kalimin në finale. Istogaset e humbën finalen e plejofit dhe tani kanë pretendime për të fituar kupën. Por […]