Ndeshja Elverum – Barça transmetohet në RTV 21 Plus

Në Ligën e Kampionëve vazhdon të tregohet hendboll i nivelit më të lartë. Ndeshje cilësore pritet të jetë edhe ajo që luhet sonte nga ora 19:00 në mes të Elverumit norvegjez dhe gjigantit spanjoll, Barça. Kjo ndeshje i takon xhiros së 11-të të fazës grupore, përkatësisht grupit A. Kjo ndeshje transmetohet direkt në RTV 21 […]

Çifti Vitaku në ndeshje të rëndësishme të Ligës së Kampionëve

Në foto shihen gjyqtarët kosovarë Erdoan dhe Arsim Vitaku.

Çifti i gjytarëve të FHK-së, Erdoan dhe Arsim Vitaku të shtunën mbrëma kanë drejtuar ndeshje të rëndësishme të Ligës së Kampionëve në hendboll (meshkujt). Gjyqtarët mitrovicas ishin në Suedi në ndeshjen mes Savehofit dhe Tatran Presovit të Sllovakisë. Fitore shënoi Savehofi suedez me rezultat 30:29, me gol të shënuar në sekondën e fundit, nga penalltia. […]

Liga e Kampionëve vazhdon të transmetohet në TV 21 Plus

Hendbolli elitar evropian vazhdon të transmetohet në TV 21 Plus. Bëhet fjalë për Ligën e Kampionëve për hendbollistë. Të mërkurën (sot) transmetohet ndeshja në mes të Flensburgut dhe Barcelonës. Kjo ndeshje fillon në ora 19:00. Në fundjavë adhuruesit e hendbollit mund të përcjellin edhe tri ndeshje tjera: V. Kielce – Telekom Ves. (e shtunë, 15:00), […]

Vardari fiton Ligën e Kampionëve

Vardari i Shkupit është fitues i Ligës së Kampionëve në hendboll për edicionin 2018/19. Në finale, Vardari e ka mposhtur skuadrën nga Hungaria, Telekom Veszprem me rezultat 27:24. Ndeshja përfundimtare e FINAL4 të EHF Ligës së Kampionëve për hendbollistë është luajtur të dielen në Lanxess Arena në Kelln të Gjermanisë, në një atmosferë madhështore dhe […]

Vardari e Veszpremi në finalen e madhe

Vardari i Maqedonisë së Veriut dhe Telekom Veszpremi i Hungarisë do të takohen në finale të EHF Ligës së Kampionëve për hendbollistë. Finalja e madhe e garës kryesore evropiane zhvillohet të dielen (nesër) nga ora 18:00 në Kelln të Gjermanisë, ndërsa transmetohet drejtpërdrejt në RTV 21. Të shtunën u luajtën ndeshjet e para të FINAL4 […]

Saraçini e Idrizi në Konferencën e Presidentëve

Presidenti i Federatës së Hendbollit të Kosovës, Eugen Saraçini dhe nënpresidenti Enis Idrizi, po qëndrojnë në Kelln të Gjermanisë ku është mbledhur elita evropiane e hendbollit. Në kuadër të FINAL4 të EHF Ligës së Kampionëve është mbajtur Konferenca e Presidentëve të Federatave Nacionale, anëtare të EHF-së. Ishte kjo Konferenca e 14-të të Presidentëve të EHF-së. […]

FINAL4 i Ligës së Kampionëve në RTV 21

Ngjarja elitare e hendbollit evropian do të transmetohet direkt nga RTV 21 përkatësisht 21 Plus. Bëhet fjalë për turneun përfundimtar (FINAL4) të Ligës së Kampionëve për hendbollistë që mbahet në fundjavë në Kelln të Gjermanisë. Në “Lanxess Arena” do të paraqiten katër skuadrat më cilësore evropiane dhe hendbollistët më të mirë në botë. Pritet hendboll […]

“Final 4” i Ligës së Kampionëve në RTV 21 Plus

Në fundjavë në Budapest luhet “Final 4” i Ligës së Kampionëve për hendbolliste. Priten ndeshje shumë cilësore dhe atmosferë madhështore. Tifozët e hendbollit në Kosovë mund të jenë pjesë e tyre përmes transmetimit që bëhet në RTV 21 Plus, që transmeton shumë ndeshje evropiane dhe poashtu të hendbollit kosovar. Do të paraqiten katër skuadrat më […]

Çerekfinalet e Ligës së Kampionëve në RTV 21 Plus

Garës elitare të hendbollit evropian po i afrohet fundi për këtë edicion. Prej të mërkurës (sot) luhen ndeshjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve për hendbollistë. Ndeshjet e skuadrave elitare dhe lojtarëve elitarë evropianë mund t’i përcjellni drejtpërdrejt në RTV 21 Plus, që gjithnjë ofron për shikuesit kosovarë ngjarjet e rëndësishme të hendbollit. Kështu të mërkurën […]

Katër ndeshje të Championsit në RTV 21 Plus

RTV 21 Plus vazhdon transmetimin e ndeshjeve të Ligës së Kampionëve në hendboll, në projektin që vlerësohet se kontribon në zhvillimin e sportit në vend, përkatësisht u mundëson adhuruesve të lojës së hendbollit që të shohin top-klubet dhe top-lojtarët evropianë. Këtë fundjavë do të transmetohen edhe katër ndeshje tjera të fazës grupore të Ligës së […]